Nosenie bábätka v šatke je pokračovaním toho, čo prežívalo v brušku. Je tam mama, jej hlas, vôňa i pevné hranice, veselé pohupovanie, akurátne teplo a bezpečie. Bábätko takúto kontinuitu prirodzene očakáva, naplnenie tohto očakávania je napĺňaním jeho základných potrieb. K tomu dve voľné ruky pre mamu, aké skvelé!

Na kurze sa dozviete prečo je pre deti dobré nosiť sa a pre mamy nosiť. Ako bábätká nosíme a aké pravidlá je pri nosení dobré dodržiavať.

Zoznámite sa s tým dlhým pruhom látky, ktorého uviazanie sa vám možno zdá trochu zložité. Posvietime si na typy šatiek a nosičov, dĺžky, gramáže, materiály i značky.

Naučíte sa viazať dva základné úväzy, ktoré sú vhodné od narodenia. Jeden s bábätkom nazvislo a druhý s bábätkom pri dojčení naležato.

Samozrejme bude priestor na otázky, či vaše obavy ohľadom nosenia bábätka.

Počas kurzu budeme používať na viazanie bábiky.

Ak sa kurzu zúčastníte s vaším dieťatkom, je dobré prísť s niekým, kto sa mu môže chvíľku venovať, kým vy budete viazať. Samozrejme bude možné podľa vlastného uváženia viazať aj s dieťatkom. Je však dobré rátať s tým, že deti dobre neznášajú  uväzovanie a vyberanie viackrát za sebou, zatiaľ čo bábiky sa nesťažujú :).

Bábiky aj šatky budú k dispozícii. Ak ale nejakú šatku už máte, prineste ju so sebou, aby ste sa naučili pracovať práve s tou, ktorú budete používať.

Aktuálne nie je v ponuke.