Jednotlivé patogény - kvasinky, vírusy, baktérie, parazity a ich toxíny, vysielajú určitý rozsah frekvencii. Pomocou frekvenčnej terapie sa dajú spoľahlivo likvidovať, čím organizmus získa okamžitú úľavu, lieči sa a zvyšuje sa jeho imunita. Frekvenčnou liečbou sa čistí aj lymfa, čím sa pri dlhodobejšej terapii zvyšuje imunita organizmu.

Frekvenčná terapia je overená, celosvetovo používaná metóda, ktorá dokáže likvidovať mikrobiálne a parazitálne záťaže organizmu a výrazne stimulovať funkciu imunitného systému. Je vedecky dokázané, že všetky mikroorganizmy vysielajú svoje špecifické frekvencie (elektromagnetické vlnenie). To znamená, že keď na baktérie alebo parazity namierime frekvenciu totožnú na ich vlastnú, rezonujú a príde k rozkmitaniu ich bunečnej membrány a následnému rozpadu. Naše telo potom ich zvyšky vylúči. Trošku odlišným spôsobom reagujú vírusy, oni sú buď zničené ako v prípade baktérií alebo dochádza k rozrušeniu ich povrchu a tým ich odhalí imunitný systém , ktorý ich potom sám zlikviduje.

Všetky patogénne mikroorganizmy sa dajú zničiť frekvenčným pôsobením (vírusy, plesne, parazity ) podľa ich známej frekvencie v ich rôznych vývojových štádiách a týmto spôsobom sa môžeme zbaviť príčiny rôznych chorôb. Týmto nedochádza len k odstráneniu príznakov ale aj priamo k likvidácií ich príčiny.

Účinnosť frekvenčnej terapie:

U akútnych ochoreniach býva účinok okamžitý
U chronických problémoch nestačí jedna terapia
Jedná sa o proces postupný, závislý od miery záťaže v organizmu
Závisí aj o od miery ako dlho trvá záťaž v organizme a o jej konkrétnych súvislostiach
Frekvenčná terapia sa môže použiť pri virózach, chrípkach, angíne, aj v prípade chronických záťažiach organizmu, chlamýdiach, candidóze, cytomegalovíruse, pri herpesvírusoch, staphylokoky, streptokoky a mnoho ďaľších

Výhody frekvenčnej terapie:

Bezbolestná aplikácia
Vysoká efektívnosť, rýchla úľava
Malá časová náročnosť
Stimuluje imunitný systém
Nemá negatívne účinky na organizmus

Počas terapie dochádza k usmrteniu patogénnych mikroorganizmov, súbežne prebieha detoxikácia organizmu. Likvidovaním patogénov vzniká v organizme toxický odpad, ktorý organizmus následne vylúči, pomáha mu v tom imunitný a vylučovací systém. V niektorých prípadoch, keď telo dlhodobo trpelo nedostatkom vitamínov, minerálov a stopových prvkov, je potrebné telu dodať kvalitné prírodné potravinové doplnky.

Frekvenčná terapia prístrojom nemôže byť aplikovaná:

Ľuďom, ktorý majú kardiostimulátor, alebo podobné mechanizmy stimulujúce prácu životne dôležitých orgánov
Ženám v tehotenstve
Deťom do troch rokov
Klientom u ktorých je riziko epileptických záchvatov