Vízia


 

Výživa pred otehotnením

Na počiatku je dôležitá práve príprava pôdy, kde bude život rásť. Teda príprava ženského tela na oplodnenie.

V tomto kroku je veľmi dôležité jej očistenie od všetkých potenciálnych škodlivín, toxínov, ťažkých kovov, baktérií, vírusov, avšak i od emocionálnych blokov a tráum. Každý jeden negatívny pozostatok v našom tele ovplyvňuje vývoj a silu nového života.

Po očistení následne prichádza obdobie zásobovania pôdy vitamínmi a minerálmi pre budúci rast.

Často krát sa stáva, že žena nemôže prirodzene otehotnieť alebo telo nový život nedokáže prijať. Neznamená to nič iné, ako to, že pôda ešte nie je pripravená.

 


Výživa v tehotenstve

Keď sa stane ten krásny zázrak a zrodí sa nový život, dochádza ku kritickému obdobiu vývoja. V tomto čase je dôležitá ako strava, kvalitné prírodné doplnky výživy, tak i psychická pohoda budúcej mamičky. V praxi bohužiaľ budúce maminky veľmi nedôsledne venujú pozornosť týmto aspektom a práve z tohto dôvodu dochádza k častým komplikáciám tehotenstva, akými sú potraty, vývojové chyby, predčasné pôrody, cisárske rezy, vysoký krvný tlak, opuchy, tehotenská cukrovka a podobne.

Význam správnej výživy pre ľahší pôrod a najmä pre zdravie zvyšku života bábätka nemožno podceňovať. Správna výživa je tým najdôležitejším prostriedkom, ako sa vyhnúť zdravotným ťažkostiam v tehotenstve, nesprávnej polohe dieťatka v brušku a potrebe lekárskeho zákroku pri pôrode. Zdravé a dobre živené mamičky rodia zdravé deti a zdravé deti sú silnejšie a schopnejšie absolvovať pokojnejší pôrod. Telo tehotnej ženy je ako nesmierne cenné zariadenie, ktoré potrebuje pre svoj dobrý a bezproblémový výkon tú najkvalitnejšiu údržbu.


Psychická pohoda a príprava na pôrod

Tehotenstvo je jedným z najkrajších období ženy. Je to však i obdobie plné nepríjemných pocitov. Strach z blížiaceho pôrodu, genetické a ultrazvukové vyšetrenia, neistota, hormonálne i telesné zmeny. Toto všetko vytvára stres a napätie a negatívne ovplyvňuje vyvíjajúce sa bábätko ako aj reakcie nášho tela, ktoré môžu vyústiť do zdravotných komplikácií. Príprava Pokojný pôrod vás naučí ako sa s týmito situáciami vyrovnať, zachovať si pokoj a zabezpečí vášmu bábätku optimálny vývoj. Počas celého tehotenstva sa budete cítiť sebaistá a budete sa tešiť na pôrod.


Pôrod

To, ako bábätko príde na svet, ovplyvní celý jeho budúci život ako aj život celej vašej rodiny. V dnešnej dobe medicínsky vedených pôrodov ženy strácajú možnosť zamilovania sa a vytvorenia tej pravej citovej väzby. Pod vplyvom omamných látok sú obaja, matka i bábätko dezorientované a nedochádza k prirodzeným väzbách a následným vzorcom. Ženy podliehajú popôrodnej depresii, bojujú s problémami s dojčením, strácajú dôveru v seba ako matku i ženu. Dochádza k disharmónii v žene i rodine ako celku.

Práve dôsledná príprava na pôrod a obdobie materstva vám pomôže prežiť toto obdobie naplno, s láskou a vychutnávať si každú jednu chvíľu s vašim bábätkom. Spolu s vašim partnerom a bábätkom vytvoríte nerozlučný zväzok a stanete sa šťastnou a stabilnou rodinou.


Dojčenie

Všetko je dokonalé, dieťatko dostávajú ideálnu výživu v podobe materského mlieka. Výskumy dokazujú, že je len minimálne % žien, ktoré nemôžu dojčiť. Prečo potom vidíme tak veľa bábätiek kŕmených umelým mliekom? Táto skutočnosť býva ovplyvnená viacerými faktormi, ako napr. nedostatočná príprava na dojčenie vrátane rozpoznania pitia bábätka a nácvik polôh pri dojčení, priebeh pôrodu a šestonedelia a z toho vyplývajúci psychický stav, nevhodná výživa či absencia podpory okolia.


Výživa detí

Príde obdobie prvých príkrmov a strácanie sa v množstve rád a odporúčaní. Na úspešnom začiatku závisí všetko. To, či bude vaše dieťa jesť zdravo a rado, záleží len na vás. Vaše odhodlanie a vytrvalosť sa vám vráti v podobe zdravšieho a šťastnejšieho dieťaťa. Práve tehotenstvo býva dôvodom na zmenu stravovania dospelej ženy, ktoré plynule prechádza do obdobia po pôrode a dochádza k premene stravovania celej rodiny. Pretože, ak chceme, aby sa stravovalo naše dieťa zdravo, musíme mu ísť príkladom. Dieťa tak získa nielen milujúcich, ale i silných a zdravých rodičov.

V súčasnosti vám ponúkame webináre a prednášky na túto tému prostredníctvom projektu Čo jedia zdravé deti.


Podpora imunity

Imunitný systém sa nastavuje už počas prenatálneho vývoja a vzniká tzv. vrodená imunita. Počas života však dokážeme pracovať s imunitou získanou. Vplyv genetiky na ochorenia sa v posledných rokoch ukazuje ako zanedbateľný a práve nástroje akými sú výživa, naša myseľ a harmonizácia tela prírodnými prípravkami majú na získanú imunitu najsilnejší efekt.

Na naše deti útočia hrozby z rôznych strán v podobe baktérií či vírusov alebo psychosomatiky (psychika rodičov, traumy matky prenášané na dieťa a následná somatizácia cez zdravotné ťažkosti u dieťaťa). Ak zvolíme v neopodstatnených prípadoch chemické alternatívy riešenia bežných detských ťažkostí, môže dôjsť k oslabeniu prirodzených imunitných reakcií. Je dobré poznať spôsoby, ako sa brániť prírodným spôsobom a využívať silu prírody.